Bonusy bukmacherskie – przegląd aktualnych ofert 2023

Bonusy bukmacherskie – przegląd aktualnych ofert 2021

Najważniejsza rzecz, na którą zwraca uwagę każdy typer to bonusy bukmacherskie. Nie ma co ukrywać, że jest to jedno z głównych kryteriów przy wyborze odpowiedniej strony internetowej do obstawiania zakładów sportowych. Bonus rzuca się od razu w oczy i przeważnie jest bardzo eksponowany przez każdego bukmachera na ekranie powitalnym oraz we wszelkich reklamach. Według badań spełnia to swoją rolę marketingową i ma realny wpływ na ponad 70% wszystkich nowych rejestracji. Nic więc dziwnego, że bukmacherzy prześcigają się w tym, który z nich zaoferuje najwięcej i na jak najlepszych warunkach dla obstawiającego.

Czy warto korzystać z bonusów?

Oczywiście należy uznać to za pytanie retoryczne. Jeżeli możemy dostać coś od bukmachera zupełnie za darmo, to dlaczego mamy z tego nie skorzystać. Wszystkie legalnie działające zakłady bukmacherskie w Polsce przeznaczają w budżecie odpowiednią pulę pieniędzy na bonusy dla swoich użytkowników. Dzielą się one na dwa segmenty: bonusy dla nowych graczy i dla stałych graczy.

Z tej pierwszej opcji będziemy mogli skorzystać tylko i wyłącznie jeden raz w momencie zarejestrowania nowego konta gracza na danej stronie bukmacherskiej. Z kolei z tej drugiej opcji możemy korzystać, będąc już pełnoprawnymi użytkownikami z odpowiednim stażem i są to zwykle czasowe promocje bukmacherskie związane z konkretnymi wydarzeniami sportowymi lub przyznane członkom programów lojalnościowych.

Co zyskujesz odbierając bonus?

Początkujący gracz:

 • Możesz w jednej chwili podwoić swój początkowy budżet na grę.
 • Więcej środków na start, to więcej zagranych kuponów i nabytego doświadczenia.
 • Typowałeś na kartce papieru, teraz można zrobić to za prawdziwe pieniądze.
 • Można skorzystać z bonusu, w którym bukmacher zwraca stawkę za przegrany kupon.
 • Już za samą rejestrację można otrzymać darmowy zakład o wartości kilkudziesięciu złotych.
 • Nie podpisujesz żadnej umowy, nie możesz przegrać więcej pieniędzy, niż wpłacisz.

Doświadczony gracz:

 • Więcej środków finansowych na skuteczną i efektywną grę swoim ulubionych schematem.
 • Można zaryzykować znacznie więcej pieniędzy bez obaw o uszczuplenie swojego budżetu.
 • Jest to doskonała okazja do zagrania kuponu, którego w normalnych okolicznościach byśmy nie zagrali.
 • Grając regularnie u bukmachera, możemy korzystać ze specjalnych bonusów, ale przy okazji trafić do strefy VIP z dodatkowymi profitami.
 • Wyjątkowa szansa na jeszcze szybsze pomnożenie posiadanych środków.
 • Im więcej mamy doświadczenia, tym lepiej wykorzystamy każdy dostępny u bukmachera bonus.

Rodzaje bonusów bukmacherskich 2023

Rodzaje bonusów bukmacherskich 2021

Wyróżniamy aktualnie trzy najpopularniejsze bonusy, które możemy otrzymać od bukmacherów zarówno na początek swojej przygody, jak i w trakcie obstawiania jako stały użytkownik. Należą do nich bonus od depozytu, zakład bez ryzyka i darmowy zakład. To są główne filary, które cechują każdego solidnego bukmachera i to one są pierwszym czynnikiem, który wpływa na zainteresowanie użytkowników. W Polsce mamy o tyle komfortową sytuację, że wszyscy bukmacherzy oferują co najmniej jeden bonus podstawowy, a bardzo często możemy skorzystać ze wszystkich trzech opcji już po zarejestrowaniu konta gracza.

Bonus od depozytu

Jest to jeden z najczęściej przyznawanych bonusów, bo oferuje zwykle możliwość bardzo okazałego podwojenia swojego pierwszego depozytu. Dostajemy go za darmo, ale jest uzależniony od naszej wpłaty na konto gracza. Najczęściej bukmacher określa maksymalny próg, który nam przysługuje i my sami możemy zadecydować, jak wiele chcemy uzyskać dodatkowych pieniędzy. 

Przykładowo bukmacher jest w stanie zaoferować nam 2000 złotych podwojenia depozytu, a minimalna wpłata, która uprawnia do skorzystania z oferty do 50 złotych. W takim przypadku, jeżeli posiadamy dosyć skromny budżet i chcemy wpłacić zaledwie 100 złotych, to drugie tyle otrzymamy od bukmachera, a to daje łącznie 200 złotych na grę. W sytuacji, gdy chcemy zaryzykować więcej pieniędzy i nasz pierwszy depozyt to 2000 złotych, otrzymamy kolejne 2000 złotych i łącznie da nam to 4000 złotych na dalszą grę.

Należy jednak pamiętać, że nie są to darmowe pieniądze dla nas i po ich otrzymaniu nie możemy ich od razu wypłacić na konto bankowe. Ponad 90% wszystkich bonusów ma ściśle określone warunki obrotu w regulaminie promocji, a jeżeli chodzi konkretnie o bonus od depozytu, to zawsze musimy spełnić pewne warunki. Żaden bukmacher w Polsce nie oferuje możliwości natychmiastowego wypłacenia otrzymanych pieniędzy i nie można o tym zapominać, odbierając bonus.

Przykłady:

Fortuna oferuje nam 2000 złotych podwojenia depozytu jako bonus powitalny, które możemy wykorzystać na obstawianie zakładów sportowych. Warunki, jakie musimy spełnić przed wypłatą to 4-krotny obrót otrzymanej sumy, a minimalny kurs ogólny każdego kuponu to 1.60 i musi być złożony z co najmniej trzech zdarzeń. Wpłacając 2000 złotych i otrzymując tyle samo, będziemy musieli obrócić kwotą 8000 złotych i dopiero gdy nam się to uda będziemy mogli wypłacić zgromadzone przez siebie pieniądze.

TOTALbet oferuje z kolei aż 5000 złotych bonusu, ale nie otrzymujemy go od razu. Na początek gramy wpłaconym depozytem wybierające schemat grania: 4-krotny obrót z minimum 4 zdarzeniami na kuponie lub 5-krotny obrót z minimum 3 zdarzeniami na kuponie. Każde zdarzenie musi mieć kurs co najmniej 1.25. Po jednokrotnym obrocie depozytem uwalniany jest bonus i na nasze konto gracza trafia 25 lub 20 procent całej sumy. Przykładowo realizując jednokrotny obrót za kwotę 5000 złotych, możemy otrzymać 1250 złotych od bukmachera, które od razu są gotowe do wypłacenia.

Zakład bez ryzyka

To już prawdziwy hit na rynku bukmacherskim. Zarówno jako bonus na start, jak i dla stałych użytkowników jest najbardziej pożądany przez typerów o różnym poziomie doświadczenia. Nie zobowiązuje on do dłuższej relacji z bukmacherem i częstego obstawiania kuponów z racji spełniania warunków obrotu. Tutaj można porównać zakład bez ryzyka, czyli cashback, jako jeden strzał, który może dać solidną wygraną, a może dać po prostu zwrot stawki w ramach poduszki bezpieczeństwa, jaką otrzymujemy od bukmachera.

Krótko mówiąc, odbierając ten bonus…NIE MOŻEMY PRZEGRAĆ. Tak, to nie jest żaden chwyt marketingowy. Każdy cashback gwarantuje zwrot stawki, oczywiście najczęściej jest ona pomniejszona o 12% podatek obowiązujący zgodnie z polskim prawem, ale nawet gdy kupon okaże się przegrany, to jest jedyna rzecz, którą tracimy. Nigdy nie przegramy całej stawki, a za to możemy wygrać naprawdę duże pieniądze, które jesteśmy w stanie od razu wypłacić. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych wymagań. Czy może być coś lepszego dla gracza?

Spora część bukmacherów rezygnuje również całkowicie z wymagań obrotu nawet w przypadku, gdy nasz kupon okaże się przegrany i otrzymamy zwrot naszej stawki w postaci środków bonusowych. Kiedyś były to wyjątki na polskim rynku, a teraz coraz częściej możemy być zwolnieni ze spełnienia dodatkowych wytycznych zarówno po wygranej, jak i po tym, gdy przegramy nasz kupon.

Przykłady:

Bukmacher Betfan oferuje aż 600 złotych na zakład bez ryzyka. Nasz pierwszy zakład możemy zagrać, na co tylko mamy ochotę. Jeżeli wygramy, to pieniądze są oczywiście nasze. W przypadku gdy przegramy, bukmacher może nam zwrócić do 600 złotych, ale żeby je wypłacić, należy obrócić te środki jednokrotnie po minimalnym kursie ogólnym kuponu 3.80 i co najmniej 3 zdarzeniami na kuponie. Na całość mamy 7 dni. Po spełnieniu warunków możemy wypłacić pieniądze, jeżeli nie zdążymy, to przepadają.

Bukmacher Fuksiarz oferuje 50% do 500 złotych zakładu bez ryzyka. Możemy dostać zwrot połowy stawki do określonej kwoty. Jedyny warunek, jaki należy spełnić, obstawiając kupon, to minimum 2 zdarzenia i każde z nich co najmniej z kursem 1.20. Wygrywamy zakład, to pieniądze są oczywiście nasze. A co się dzieje, jeżeli przegramy? Otrzymujemy do 500 złotych zwrotu i pieniądze możemy również od razu wypłacić na konto bankowe.

Freebet

Darmowy zakład (freebet) to bardzo częsty bonus za rejestrację u bukmachera. Nie jest wymagana od nas wtedy żadna wpłata finansowa na konto gracza. Dostajemy go po prostu jako prezent na dobry początek przygody z obstawianiem, ale często zdarza się też, że otrzymamy podobny bonus jako stały użytkownik w dniu swoich urodzin lub z okazji jakiegoś ważnego wydarzenia sportowego.

Jest to tak zwany bonus bez depozytu, bo przed tym, jak zdecydujemy się na dalszą grę u bukmachera, dostajemy możliwość swobodnego zagrania kuponu za realne pieniądze, które w przypadku wygranej zostają z nami. Nie są to wirtualne środki na przetestowanie oferty, ale realne wsparcie ze strony bukmachera dające nam możliwość zarobku. Najczęściej freebet ma wartość od 20 do 50 złotych, bo jest to bonus dodatkowy, który uzupełnia inne o większych wartościach pieniężnych.

Przykłady:

Bukmacher Fortuna proponuje freebet, który otrzymujemy w ramach otrzymanych 2800 punktów lojalnościowych. Jego wartość to 20 złotych i możemy go zagrać, na cokolwiek tylko chcemy. Jeżeli zakład okaże się wygrany, to pieniądze są nasze.

Bukmacher STS przygotował zakład bez ryzyka o wartości 25 złotych. Kurs minimalny na kuponie to 1.91, a sam bonus musimy obrócić aż 3-krotnie przed możliwością jego wypłaty na nasze konto bankowe.

Jak możemy zdobyć bonus?

To bardzo proste! Darmowe bonusy bukmacherskie możemy zdobyć już na początku naszej przygody z obstawianiem, bo najczęściej są gwarantowane za rejestrację u danego bukmachera. Zwykle przysługują nam automatycznie, ale czasami wymagane jest potwierdzenie chęci odebrania bonusów przez zaznaczenie odpowiednich pozwoleń w formularzu rejestracyjnym. Potem zostaje już tylko wpłacić swój pierwszy depozyt i cieszyć się z dodatkowych środków na koncie gracza.

Istnieje też opcja otrzymania większych bonusów, niż jesteśmy w stanie dostać w standardowej ofercie bukmachera. W tym celu należy w trakcie rejestracji wpisać kod promocyjny, który możemy znaleźć na serwisach poświęconych zakładom bukmacherskim lub na stronie bukmachera. Upoważnia on do otrzymania powiększonych bonusów nawet o kilkadziesiąt złotych, a czasem jest to dodatkowy freebet, który nie jest dostępny bez wpisania takiego kodu. Bukmacher w ten sposób docenia wcześniejsze zainteresowanie jego ofertą.

Jak wybrać najlepszy bonus bukmacherski?

 1. Nie kieruj się wysokością bonusu, bo często im wyższa jego wartość, tym trudniejsze warunki do spełnienia.
 2. Wybierz bonus odpowiedni do swojego budżetu, jeżeli możesz przeznaczyć w obecnej chwili 50 złotych na grę, to nie wykorzystuj bonusu u bukmachera, który może dać 2000 złotych w przyszłości.
 3. Jeżeli chcesz przetestować zakłady bukmacherskie i nie chcesz grać regularnie, to skorzystaj z zakładu bez ryzyka.
 4. Mając przygotowany solidny budżet, wybierz firmę, która oferuje skorzystanie z trzech bonusów, tym zwiększysz swoje szanse.
 5. Kieruj się swoimi potrzebami, oceń realnie czy dasz radę wypełnić określone warunki obrotu.
 6. Korzystaj tylko i wyłącznie z legalnych bukmacherów w Polsce.

FAQ

Czy każdy może skorzystać z bonusu za rejestrację?

Oczywiście, że tak. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i odpowiedni dokument tożsamości, bo pamiętajmy o tym, że bez pełnego potwierdzenia swoich danych nie będziemy mogli wypłacić pieniędzy.

Co to jest zakład bez ryzyka?

Jest to zakład, który w pełni ubezpiecza bukmacher. Oznacza to, że w momencie, kiedy nasz kupon bonusowy okaże się przegrany, to bukmacher zwraca nam stawkę do określonej w regulaminie promocji kwoty pieniężnej.

Jak można wykorzystać kod promocyjny?

W przypadku gdy posiadamy kod promocyjny, możemy go użyć zawsze w momencie zakładania konta gracza w formularzu rejestracyjnym. Będzie tam odpowiednie pole, w którym należy go wpisać i dzięki temu odebrać lepsze bonusy na start.

Ile razy można odebrać bonus powitalny?

To jest bonus, który bukmacher gwarantuje nam po założeniu konta gracza. Możemy skorzystać z niego tylko i wyłącznie jeden raz. Niewykorzystany bonus również traci swoją ważność.

Czy możemy obstawiać u każdego bukmachera?

Nie, możemy obstawiać u bukmacherów, którzy posiadają zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów i dzięki temu mogą działać legalnie na terenie naszego państwa.