STS – recenzja bukmachera

STS to największy gracz, jeżeli chodzi o polski rynek bukmacherski. Firma istnieje w naszym kraju od 1997 roku i jest uznana za najbardziej rozpoznawalną markę związaną z zakładami wzajemnymi. Co więcej, STS kontroluje około 50% rynku w Polsce i nie ma mowy o większych spadkach, nawet pomimo tego, że konkurencja ciągle się powiększa, bo obecnie działa prawie 20 firm bukmacherskich. Kilkaset punktów naziemnych, do tego posiadanie od 2012 roku licencji o numerze SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12 wydanej przez Ministerstwo Finansów na prowadzenie działalności online, jeżeli chodzi o proponowanie zakładów wzajemnych, sprawiają, że jeżeli chcemy wytypować podium firm bukmacherskich w Polsce, to STS należy stawiać na najwyższym stopniu.

Bonus 1660 zł na start
Odbierz Bonus

Co najważniejsze STS nie zawdzięcza swojej wysokiej pozycji jedynie w tym, że jest jedną z pierwszych firm bukmacherskich w Polsce i to po prostu przyzwyczajenie użytkowników prowadzi do jego renomy. Star-Typ Sport to świetnie zarządzana firma, która próbuje swoich sił również na rynku Wielkiej Brytanii, Niemiec, Islandii, Słowenii, Andory, Słowacji, Gibraltaru, Malty i Łotwy. Bukmacher ciągle się rozwija i próbuje zapewnić swoim użytkownikom najlepsze w kraju warunki do obstawiania, co mu się udaje i jego grono użytkowników nie kurczy się, a z roku na rok się powiększa.

Rejestracja STS

STS – recenzja bukmachera

Rejestracja nowego użytkownika w STS należy do bardzo prostych czynności, które bez żadnego problemu zrozumie nawet początkujący typer, który chce spróbować swoich sił w zakładach online. Warto zacząć od tego, że zgodnie z polskim prawem warunkiem założenia konta jest ukończenie 18 roku życia i posiadanie odpowiedniego dokumentu tożsamości. Konto bankowe również musi należeć do nas, a nie na członków rodziny czy sąsiada. To są podstawowe warunki, o których nie możemy zapominać, chcąc mieć konto gracza.

STS proponuje dla nowych użytkowników jako jeden z niewielu możliwość założenia konta tymczasowego lub konta stałego. Konto tymczasowe to konto, w którym nie musimy potwierdzać naszej tożsamości dokumentem, a możemy już skorzystać z bonusu powitalnego. Jak sama nazwa wskazuje, jest możliwe tylko na określoną ilość dni ustaloną przez bukmachera, po tym czasie albo zostanie usunięte, albo należy zweryfikować je na konto stałe. I tak przed wypłatą musimy w pełni potwierdzić konto, bo inaczej ta czynność jest zablokowana, tak samo, jak granie kuponów ponad limit 5000 złotych. 

 1. Klikamy w prawym górnym rogu przycisk „ZAŁÓŻ KONTO”.
 2. Wypełniamy formularz rejestracyjny, uzupełniając podstawowe dane osobiste.
 3. Wpisujemy kod otrzymany SMS-em i zaznaczamy, że chcemy odebrać bonus powitalny.
 4. Klikamy ZAREJESTRUJ i już możemy cieszyć się z dostępu do konta gracza.
 5. Korzystamy z konta tymczasowego lub potwierdzamy tożsamość dokumentem tożsamości.

Metody płatności i obsługa klienta w STS

Bukmacher STS zadbał o swoich użytkowników również pod względem płatności, których każdy może dokonywać na wybrany przez siebie sposób. Do dyspozycji, jeżeli chodzi o wpłaty mamy takie metody płatności jak skorzystanie z kart kredytowej Visa/Mastercard, szybkich płatności – PayU, dotpay, PayPal, BLIK, za pomocą e-portfelu – Skrill, Neteller lub dzięki wpłacie gotówkowej w dowolnym punkcie STS. Tak naprawdę możemy dokonywać szybkich płatności o dowolnej porze dnia i nocy, a jeżeli nasz bank je obsługuje, to pieniądze zostaną zaksięgowane w ciągu 15 minut.

Przy wypłatach możemy skorzystać z opcji STSPay, które też są systemem należącym do szybkich płatności. Pieniądze lądują na naszym koncie bankowym błyskawicznie, ale nie należy tu zapominać, że niektóre banki nie obsługują tej opcji przez całą dobę lub w weekendy.  Banki, o których realizację przelewów w STS nie musimy się martwic to mBank, ING, PKO BP, Millennium, Santander, Alior Bank, Inteligo, Bank Pekao, T-mobile usługi bankowe, Get In Bank, Noble Bank i BGŻ BNP Paribas.

W przypadku problemów możemy uzyskać pomoc poprzez:

 • czat na żywo z konsultantem
 • formularz kontaktowy
 • dział FAQ

Najważniejszą rzeczą, jaką należy podkreślić, jest fakt, że możemy skorzystać z pomocy konsultanta przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dodatkowo na stronie głównej STS jest dostępny czat z innymi graczami, w których również można zaczerpnąć wielu informacji.

Bonus na start w STS-ie

Każdy nowy użytkownik STS może liczyć na odebranie świetnego bonusu powitalnego, który może znacznie uprzyjemnić pierwsze chwile na ich stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej. Do odebrania mamy kilka podstawowych bonusów, które znacznie zwiększą nasze środki na pierwsze kupony i które stanowczo mogą poprawić nasze wygrane, o ile będziemy efektywnie typować.

Co STS proponuje na start dla użytkowników?

 • Podwojenie pierwszego depozytu do kwoty 1200 złotych
 • Freebet na tradycyjne sporty o wartości 25 złotych
 • Cashback na Betgames o wartości 20 złotych
 • Cashback na sporty wirtualne o wartości 20 złotych

Bonus od depozytu posiada oczywiście odpowiednie warunki obrotu. Aby z niego skorzystać, wystarczy tylko w czasie rejestracji zaznaczyć odpowiednią zgodę, że chcemy odebrać bonusy powitalne. Wtedy przy pierwszej wpłacie będziemy mogli dostać jej podwojenie do kwoty 1200 złotych. Aby te pieniądze wypłacić, należy spełnić określone warunki:

 • Do obrotu nie są zaliczane kupony typu Maxikombi, Zakład bezpieczny, kupony wypłacone w opcji Cash-out, Hit Dnia, kupony rozliczone w całości jako zwrot, po kursie 1,0 i kupony przegrane.
 • Minimalny kurs ogólny kuponu musi wynosić 1.91.
 • Do obrotu liczą się wyłącznie stawki wygranych kuponów.
 • Musimy obrócić kwotą bonusu 3-krotnie, wtedy pieniądze są odblokowane do wypłacenia.
Bonus 1660 zł na start
Odbierz Bonus

Freebet możemy otrzymać po wpisaniu odpowiedniego kodu, który znajdziemy na stronie STS w zakładce PROMOCJE. Nie musimy wpłacać depozytu i możemy odebrać go jeszcze przed pierwszą wpłatą. Aby wypłacić te pieniądze, musimy obrócić nimi 3-krotnie, czyli zagrać za kwotę 75 złotych pamiętając, że liczą się tylko stawki z wygranych kuponów. Kurs ogólny również nie może być mniejszy niż 1.91.

Cashback na sporty wirtualne i betgames dotyczy tylko tych dwóch sekcji w STS i kupony muszą być zawarte tylko w obrębie tej sekcji, której dotyczy dany bonus. Przykładowo możemy dostać zwrot środków z przegranego kuponu postawionego na sporty wirtualne, jednak kurs ogólny nie może być mniejszy niż 1.90, a maksymalnie możemy otrzymać 20 złotych zwrotu. Jeżeli kupon okaże się przegrany i otrzymamy tę kwotę, to możemy ją wypłacić po 3-krotnym obrocie i minimalnym kursem 1.91, który zalicza się do obrotu. Analogicznie wygląda sytuacja w cashbacku z Betgames.

Promocje dla stałych użytkowników

STS stara się zachęcać użytkowników, żeby pozostali na dłużej świetnymi promocjami, które podwyższają kursy, zwracają stawkę lub dają dodatkowe środki na grę. Bardzo często są to promocje czasowe, które obowiązują na konkretny miesiąc lub w ramach najpopularniejszych wydarzeń sportowych. Przykładowo ostatnio był dostępny cashback 100 złotych na turniej tenisowy Wielkiego Szlema. Dlatego trzeba na bieżąco śledzić zakładkę PROMOCJE i korzystać z najlepszych opcji.

Obecnie dostępne promocje to:

 • Ranking 10 tysięcy złotych e-sport – należy obstawiać kupony na zdarzenia związane tylko z e-sportem i za każdy kupon zarówno wygrany, jak i przegrany otrzymujemy punkty do rankingu według odpowiedniego wzoru. Najlepszych 50 graczy otrzymuje pieniądze z podziału całej puli, zwycięzca zgarnia aż 2000 złotych depozytu.
 • Ranking 45 tysięcy złotych betgames – należy obstawiać kupony związane tylko z zakładami na gry karciane i otrzymujemy punkty tylko i wyłącznie za wygrane kupony według określonego wzoru. Między graczy zostanie podzielonych aż 45 tysięcy złotych, a zwycięzca otrzyma dodatkowe 2500 złotych.
 • Zaproś kumpla do gry – można zgarnąć łącznie dodatkowe 340 złotych od bukmachera, jeżeli dzięki nam zarejestruje się sześciu naszych znajomych, którzy wpłacą odpowiedni depozyt i obrócą odpowiednią kwotą pieniędzy. Jest dużo warunków do spełnienia, ale kwota za jedną osobę wynosi 50 złotych plus 20 złotych za trzeciego i szóstego znajomego.
 • HIT DNIA – wybrane przez bukmachera kilka najpopularniejszych zdarzeń, na które otrzymujemy znacznie większy kurs w momencie dodania do swojego kuponu
 • SUPEROFERTA – codzienna ilość zdarzeń z różnych dyscyplin sportowych, na które bukmacher STS oferuje zdecydowanie wyższe kursy niż w standardowej ofercie.

Zakłady LIVE

Oferta zakładów na żywo w STS-ie stoi na bardzo wysokim poziomie i można powiedzieć, że zaspokoi pragnienie każdego typera od początkującego, aż do bardzo doświadczonego. Wystarczy wskazać, że w weekend, kiedy dochodzi do największej ilości zdarzeń sportowych, możemy obstawiać na żywo nawet kilkaset różnych zdarzeń z wielu dyscyplin sportowych i e-sportu. Co więcej, przy wielu z nich jest możliwość transmisji na żywo, a wtedy możemy oglądać dany mecz i przy okazji obstawiać reagując na to, co się dzieje w trakcie danego spotkania.

Transmisje na żywo w STS-ie są bardzo dobrej jakości i możemy obejrzeć nawet kilkadziesiąt, a czasem i więcej zdarzeń każdego dnia. Nie tylko z popularnej piłki nożnej, ale badmintona czy lotek również. Każdy sympatyk sportu znajdzie coś dla siebie i dzięki temu zakłady na żywo są bardzo popularne.

Dodatkowo mamy opcję aktualizowanych na bieżąco statystyk, które możemy sprawdzić również odnośnie do poszczególnych drużyn czy zawodników w każdej chwili. Na najpopularniejsze zakłady na żywo bukmacher oferuje nawet kilkadziesiąt rynków, czyli opcji zakładowych. Jest to bardzo zadowalający wynik, który pozwala na wysoką elastyczność granych kuponów.

Oferta na wydarzenia sportowe

STS na co dzień oferuje około 30 tradycyjnych dyscyplin sportowych, z których każdy typer znajdzie coś dla siebie. Oczywiście najwięcej możliwości znajdziemy przy tak popularnych dyscyplinach, jak piłka nożna, gdzie możemy obstawiać wiele światowych lig piłkarskich, które często są oddalone od Polski o tysiące kilometrów, jak np. liga Tanzanii czy Malezji. W przypadku topowych lig europejskich mamy do dyspozycji nie tylko pierwszą ligę, ale często nawet możemy obstawiać np. 5 ligę angielską lub 4 ligę polską. Tak duży podział mamy również w przypadku tenisa ziemnego, w którym możemy typować nawet malutkie turnieje rozgrywane w Egipcie lub Turcji.

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze wydarzenia piłkarskie to dostępnych mamy około 100 różnych rynków na mecz, a to daje nam możliwość zawarcia bardzo wielu różnych zakładów i kombinacji tylko w obrębie jednego spotkania. W przypadku innych dyscyplin te rynki ograniczają się do zwykle do kilkunastu opcji zakładowych, co i tak często jest bardzo dobrym wynikiem.

Dyscypliny w STS-ie to m.in.: piłka nożna, tenis ziemny, hokej na lodzie, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, żużel, badminton, baseball, boks, darts, F1, futbol amerykański i australijski, futsal, golf, krykiet, kolarstwo, motocykle, NASCAR, rugby, skoki narciarskie, snooker, sporty walki, szachy, tenis stołowy, unihokej i inne.

BetGames w STS

BetGames w STS

STS jako pierwszy bukmacher w Polsce wprowadził do swojej oferty obstawianie gier karcianych, co jest zwykłą alternatywą dla kasyna online. Sami nie możemy grać, ale za to możemy przewidywać symulowaną rozgrywkę na żywo z krupierem i obstawiać możliwe zakończenia lub inne zakłady dodatkowe.

Mamy obecnie do dyspozycji takie gry jak poker, poker6+, wojnę i baccarat. Dużym plusem jest spora różnorodność i wiele opcji zakładowych, nie ma jedynie zakładów na zwycięzcę danego rozdania, ale można również zakładać się o tak losowe rzeczy, jak kolor wykładanych kart, suma punktów czy liczbę kart potrzebnych do zakończenia rozgrywki. 

Innowacją jest również możliwość obstawiania gry w pokera, w którym możemy robić to z polskim krupierem przy tzw. polskim stole codziennie w godzinach 7.00 – 1:00. Mała rzecz, ale jednak tworzy odpowiedni klimat tak jakbyśmy byli naprawdę w kasynie.

Sporty wirtualne i e-sport

Bukmacher STS oczywiście poza tradycyjnymi sportami oferuje również możliwość obstawiania potyczek w grach elektronicznych i symulowanych rozgrywek w sportach wirtualnych. Sporym udogodnieniem w przypadku e-sportu  jest możliwość oglądania transmisji na żywo z wielu rozgrywek. Standardowo możemy spodziewać się między 5 a 15 rynków na konkretny mecz, co daje duże możliwości zakładowe. W przypadku najpopularniejszych gier możemy obstawiać nawet po kilkanaście turniejów każdego tygodnia.

Obecnie STS przyjmuje zakłady na około 10 gier takich jak: Counter Strike: Global Offensive, DOTA 2, League of Legends, StarCraft 2, StarCraft Broodwar, King of Glory, Arena of Valor, Call of Duty, Valorant i inne.

W przypadku sportów wirtualnych mamy do dyspozycji takie dyscypliny jak piłka nożna, tenis ziemny, koszykówka, wyścigi koni i wyścigi psów. Menu jest bardzo przejrzyste i intuicyjne. Co kilka minut jest wyświetlana animacja z symulacją danego meczu bardzo dobrej jakości. Standardowo możemy obstawiać kilka rynków na dane spotkanie, czyli zwycięzcę, liczbę goli, handicap i dokładny wynik spotkania.

Aplikacja bukmacherska STS

Aplikacja mobilna bukmachera STS znajduje się na podium najlepszych aplikacji bukmacherskich w Polsce, więc pod tym względem jest to ogromny plus dla tej firmy i świetnie wykonana robota. 

Aplikacja STS to przede wszystkim:

 • Możliwość oglądania transmisji na żywo.
 • Błyskawiczne wpłaty i wypłaty dzięki szybkim płatnościom.
 • Dwa kliknięcia i mamy obstawiony kupon.
 • Statystyki aktualizowane na żywo dzięki opcji Match Tracker.
 • Możliwość skorzystania z opcji cash-out.
 • Pełna oferta przedmeczowa i zakładów LIVE.
 • Wszystkie informacje o koncie gracza i pełna historia kuponów.
 • Intuicyjne i swobodne poruszanie się po menu.

Program lojalnościowy 

Program lojalnościowy w STS-ie to tak zwana STREFA VIP i jest to dosyć słaby punkt tego bukmachera, bo należeć do niej  mogą jedynie gracze, których wytypuje sam bukmacher. A robi to na podstawie regularności obstawiania, miesięcznego obrotu, statystki trafionych kuponów i innych składowych, które mają wskazać graczy, którym należy się wyjątkowa obsługa. 

W strefie VIP można liczyć na prywatnego konsultanta, dostęp do grania bez limitów, specjalne bonusy i promocje oraz na zaproszenia na różne eventy sportowe czy konkretne wydarzenia (mecze piłkarskie itd.).

Kursy bukmacherskie 

Kursy u bukmachera STS nie są może najwyższe w Polsce, ale dzięki specjalnym codziennym promocjom, jeżeli lubimy obstawiać popularne mecze, to z pewnością będzie można złapać znacznie atrakcyjniejszy kurs niż w standardowej ofercie. Zwykle na dyscypliny, które nie wzbudzają zainteresowania typerów, bukmacher wystawia marżę między 5 a 8%.

W przypadku topowych lig europejskich wygląda to następująco:

 • Premier League – 5,17%
 • Serie A – 5,20%
 • La Liga – 5,20%
 • Ligue 1 – 5,22%
 • Bundesliga – 5,19%
 • Ekstraklasa – 5,15%
 • Eredivisie – 5,35%
 • Liga Mistrzów – 5,23%

FAQ

Czy mogę obstawiać u bukmachera STS gry karciane?

Oczywiście, że tak. STS jako pierwszy bukmacher w Polsce udostępnił usługę BetOnGames, w której możemy typować rozrywki najpopularniejszych gier karcianych z udziałem prawdziwego krupiera i wirtualnego gracza.

Kto może odebrać bonus powitalny?

Bonus może odebrać  każda osoba, która ma ukończone 18 lat i założy po raz pierwszy konto gracza u bukmachera STS. Gdy zarejestrujemy nasze konto, możemy skorzystać ze wszystkich przysługujących nam bonusów.

Czym różni się konto tymczasowe od konta stałego w STS?

Konto tymczasowe pozwala na odebranie wszystkich bonusów i obstawianie, ale ma pewne ograniczenia, jak np. suma stawek nie przekraczająca 5 tysięcy złotych i brak możliwości wypłaty. Konto stałe otrzymujemy po potwierdzeniu naszej tożsamości odpowiednim dokumentem tożsamości i dopiero wtedy możemy wypłacić nasze pieniądze.

Czy możemy oglądać w STS transmisje na żywo z różnych sportów?

Jak najbardziej! Bukmacher STS ma bardzo rozbudowaną sekcję zakładów LIVE, w których bardzo często udostępnia również transmisje video. Dostępnych w tej formie jest wiele dyscyplin sportowych, a relacje są naprawdę wysokiej jakości.

Jakie gry e-sportowe możemy obstawiać w STS?

Bukmacher przyjmuje zakłady na rozgrywki w następujących grach elektronicznych: Counter Strike: Global Offensive, DOTA 2, League of Legends, StarCraft 2, StarCraft Broodwar, King of Glory, Arena of Valor, Call of Duty i Valorant.

Dodaj komentarz

÷ 8 = 1