Zakłady bukmacherskie Neteller – na czym to polega?

Wiele osób może jeszcze nie kojarzyć, ale zakłady bukmacherskie Neteller to nic innego, jak portfel internetowy. Jest to brytyjska firma, która działa na rynku od 1999 roku i oferuje swoje usługi w ponad 200 państwach. Wyróżniają się sporą anonimowością dla użytkowników, bo przy wpłatach do bukmachera nie musimy podawać żadnych danych konta bankowego czy karty płatniczej. E-portfel polega na tym, że przechowujemy tam swoje pieniędze w bezpieczny sposób i nie ma to żadnego powiązania z naszymi indywidualnymi rachunkami bankowymi. Inną zaletą jest możliwość trzymania pieniędzy w różnych walutach i dysponowania nimi, kiedy tylko będziemy mieli taką potrzebę. Na tę chwilę sam portfel jest w Polsce bardzo popularny, ale bukmacherzy niechętnie korzystają z tej formy płatności.

bukmacher neteller
Bonus
Bonus 1500 zł na start
Obstawiaj z neteller

Bukmacherzy Neteller na 2023

Wydawać by się mogło, że przy tak dużym zainteresowaniu ludzi w Polsce portfelem internetowym Neteller, będzie on szeroko dostępny w ofercie każdego bukmachera. Niestety sytuacja wygląda zupełnie inaczej i pod tym względem wygląda najgorzej z dostępnych e-portfeli, które pozwalają na wpłatę środków na konto gracza. Zakłady bukmacherskie Neteller to tak naprawdę wyjątek w skali wszystkich firm, bo obecnie możemy przeprowadzić transakcję jedynie u dwóch bukmacherów, a łącznie oferowały tę opcję jedynie cztery podmioty w tym roku. To bardzo interesujące czemu akurat Neteller jest tak mocno pomijany, ale jeżeli tylko tam gromadzimy pieniądze i chcemy go wykorzystywać do wpłat do bukmacherów, to nasze możliwości będą mocno ograniczone.

W tym roku następujący bukmacherzy oferowali płatności Neteller:

  • STS
  • Superbet
  • ETOTO
  • Betfan

Na tę chwilę możemy liczyć jedynie na STS i Superbet, które akceptują bez problemu tę formę płatności. W przypadku ETOTO i Betfan została ta możliwość czasowo wstrzymana, ale można się spodziewać, że będzie niedługo znowu dostępna. Inni bukmacherzy, czyli zdecydowana większość nie oferuje płatności za pomocą portfela internetowego Neteller.

Bezpieczeństwo płatności Neteller

Zakłady bukmacherskie Neteller

Niektóre osoby nadal nie ufają e-portfelom, ale tak naprawdę nie ma zbyt wielu powodów do obaw. Warto zauważyć, że gdyby pieniądze uciekały użytkownikom, to firma zbierałaby bardzo złe oceny i nie działała już od ponad 20 lat na rynku. Oczywiście nikt nie da 100% pewności i nie zagwarantuje, że nie dojdzie do żadnej nieprzyjemnej sytuacji, ale to samo możemy powiedzieć o zwykłym banku i gotówce schowanej w tapczanie. Trzeba zawsze być przygotowanym na każdą ewentualność i trzymać środki finansowe w wielu źródłach.

Neteller gwarantuje spełnianie wszystkich europejskich norm i nie udostępnia naszych danych żadnym innym podmiotom. Wiele osób rezygnuje z rejestracji, bo pomimo że przy wpłatach zachowujemy anonimowość, to przy zakładaniu konta na Neteller musimy potwierdzić naszą tożsamość odpowiednimi dokumentami. Tak samo, jak w przypadku bukmachera, który oczekuje potwierdzenia danych i tego, że jesteśmy pełnoletni. Jednak wiele osób ma obawy, tym bardziej w czasach RODO, że dane mogą zostać wykorzystane w inny sposób. W praktyce takie sytuacje nie miały miejsca.

Zakłady bukmacherskie Neteller dbają o bezpieczeństwo transakcji tak samo, jak w przypadku innych opcji płatności. Wpłaty na konto gracza są odpowiednio zabezpieczone i szyfrowane, żeby ograniczyć ryzyko ingerencji zewnętrznych instytucji.

Czy wpłata przez Neteller jest skomplikowana?

Oczywiście, że nie. E-portfel służy również do wielu innych płatności w internecie i nie jest przystosowany tylko do wpłat na konto bukmacherów. Dlatego ta czynność nie mogłaby być uciążliwa, bo z założenia taki portfel ma zwiększać komfort dla jego użytkowników.

Zakłady bukmacherskie Neteller są dostępne w STS i na tym przykładzie można opisać tę procedurę.

  • Logujemy się na swoim koncie gracza.
  • Klikamy zakładkę WPŁATA/DEPOZYT.
  • Znajdujemy pozycję – Neteller.
  • Logujemy się do e-portfela i potwierdzamy płatność.
  • Gotowe, pieniądze znajdują się na koncie gracza.

Neteller działa na zasadzie pre-paid, dlatego nie możemy przelać więcej pieniędzy niż mamy zgromadzonych na tym e-portfelu.

FAQ

Czy mogę używać portfela Neteller przy wpłatach do bukmacherów?

Tak, jednak obecnie taką opcję udostępnia tylko STS i Superbet, a w najbliższej przyszłości może będzie znów dostępna w ETOTO i Betfan.

Jak mogę wypłacić pieniądze z konta gracza u bukmachera?

Polskie prawo nadal wymaga powiązania osobistego rachunku bankowego z bukmacherem, dlatego pieniądze są przelewane najczęściej za pomocą błyskawicznego przelewu.

Czy mogę powiązać Neteller z bukmacherem na stałe?

Nie, zakłady bukmacherskie Neteller wymagają za każdym razem logowania się na swój portfel i potwierdzania wpłaty. Nie możemy tak jak w przypadku karty płatniczej dodać portfela na stałe do konta gracza.

Dodaj komentarz

÷ 1 = 6