Zakłady bukmacherskie Bitcoin – czy to legalne?

Prawdopodobnie każdy w Polsce już słyszał o kryptowalutach, ale nie wszyscy wiedzą, czy istnieją zakłady bukmacherskie Bitcoin. Odpowiedź na to pytanie w obecnej chwili brzmi – nie. Jeżeli chodzi o posiadanie kryptowalut w naszym państwie, to jest to jak najbardziej legalne. Możemy je kupować na zarejestrowanych giełdach, przechowywać na specjalnych portfelach i spieniężać, kiedy tylko mamy na to ochotę. Nic nie stoi na przeszkodzie i nie będziemy łamać żadnego prawa, jednak na razie, żaden legalny polski bukmacher w Polsce nie udostępnił w swojej ofercie płatności za pomocą najpopularniejszej kryptowaluty, czyli Bitcoina. Oczywiście sytuacja może się w najbliższym czasie zmienić, bo im więcej użytkowników interesuję się tym tematem, tym większe może być zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi.

Bukmacher Bitcoin na 2023

Bukmacher Bitcoin na 2022

Jeżeli chcielibyśmy udostępnić listę bukmacherów, którzy na początku roku 2023 oferują płatności Bitcoinem, to niestety byłaby ona pusta. Można jednak przypuszczać, że najpopularniejsi i najwięksi bukmacherzy w Polsce jak Fortuna czy STS niedługo będą starać się wprowadzić taką opcję do swojej oferty dla typerów. Bitcoin to wirtualna kryptowaluta, która była stworzona w 2009 roku. Jej wartość wzrosła w tym czasie o kilkaset tysięcy procent, dlatego, jeżeli ktoś je wtedy kupił i sprzedał dopiero teraz, to mógł stać się milionerem. Jej istnienie opiera się w pełni na sieci wymiany P2P i ogromnie zaawansowanej kryptografii. Transakcje odbywają się błyskawicznie, nie jest potrzebne żadne przewalutowanie i inne elementy opóźniające przepływ pieniędzy. Kryptowaluta ma na całym świecie taką samą wartość i jest w pełni odporna na inflację. Oczywiście cały rynek jest spekulacyjny i dosyć płynny w odróżnieniu od standardowych walut. Zakłady bukmacherskie Bitcoin z pewnością w najbliższych latach mogą być rewolucją na naszym polskim rynku.

Bezpieczeństwo transakcji Bitcoin

Bitcoin jest wirtualną walutą, której nie posiadamy fizycznie. Nie możemy jej wypłacić i trzymać w formie gotówki. Możemy go przechowywać albo na giełdzie, w której dokonujemy transakcji kupno-sprzedaż, co jest najmniej bezpieczne lub na specjalnym portfelu, który zabezpieczony jest odpowiednim prywatnym kluczem. Tutaj jest ważna uwaga, tak jak w przypadku kont bankowych czy kart płatniczych i numeru PIN, tak tutaj nie możemy nikomu podawać naszego unikalnego klucza, którym zaszyfrowane są posiadane przez nas kryptowaluty. Dlatego ogromne znaczenie ma korzystanie tylko z legalnych zweryfikowanych portfeli i uważanie komu podajemy nasze poufne dane.

Bitcoin korzysta z ogromnej zdecentralizowanej sieci, która jest w praktyce rozproszona na setki tysięcy komputerów na całym świecie. Dlatego szyfrowanie danych w technologii blockchain gwarantuje wszystkim transakcjom zabezpieczenie przez ogromną moc obliczeniową. Trzeba jednak pamiętać, że w momencie autoryzowania transakcji nie możemy już niczego cofnąć ani odzyskać. Jedyną szansą jest wtedy, że osoba lub firma, która otrzymała Twoją wpłatę, po prostu Ci ją zwróci. Dlatego zawsze należy weryfikować w pełni poprawność klucza odbiory.

Zasadnymi praktykami jest również zrobienie kopii swojego portfela kryptowalutowego i nietrzymania na nim sporej gotówki przez długi czas. Dodatkowo wskazane jest też szyfrowanie swojego portfela przez użycie hasła zabezpieczającego przed każdym, kto by chciał wypłacić z niego fundusze, ale nie ochroni nas to przed różnymi aplikacjami czytającymi ruch palców na smartfonie czy innymi urządzeniami.

Bitcoin możemy kupić na każdej legalnej giełdzie kryptowalut i w Bitomatach dostępnych w niektórych miastach. Musimy też oczywiście od każdego przychodu zapłacić odpowiedni podatek. Z racji tego, że cena tej wirtualnej waluty jest zmienna, a transakcje odbywają się jak na standardowej giełdzie, to również możemy być traderami i na tym dodatkowo zarabiać.

Podsumowując wątek bezpieczeństwa, należy pamiętać, że nikt nie zadba o nie lepiej niż Ty sam. Tak jak w przypadku tradycyjnych transakcji bankowych czy innych dostępnych w internecie, to musimy pamiętać, żeby bezwzględnie chronić wszystkie swoje dane.

FAQ

Czy zakłady bukmacherskie Bitcoin są dostępne w Polsce?

Nie, obecnie żaden bukmacher w naszym kraju nie obsługuje tej metody płatności.

Czy transakcje Bitcoinem są anonimowe?

Wszystkie transakcje są przechowywane stale i publicznie w sieci. Każdy ma dostęp do tego, żeby sprawdzić historie konkretnego adresu Bitcoin. Tożsamość właściciela jest nieznana, dopóki on sam jej nie ujawni po wykonanej transakcji.

Gdzie mogę kupić kryptowalutę Bitcoin?

Kryptowaluty można nabyć na zarejestrowanych, legalnych giełdach lub w stacjonarnych Bitomatach dostępnych w wielu miastach w Polsce. Transakcje i trading są jak najbardziej legalne.

Dodaj komentarz

84 ÷ 12 =