Bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce

W pełni legalnie mogą działać tylko i wyłącznie bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce, którzy posiadają zezwolenie wydane przez Ministerstwo Finansów. Ustawa ta weszła w życie z dniem 1 kwietnia 2017 roku. Wówczas podjęto decyzję o zablokowaniu stron internetowych, a także płatności online, które wykonywane były na konta podmiotów nielegalnie oferujących tego rodzaju gry.

Z tego artykułu dowiesz się, które zakłady bukmacherskie online legalnie działają na polskim rynku. Dodatkowo powiemy Ci, którzy zagraniczni bukmacherzy online świadczą swoje usługi w naszym kraju.

Legalni bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce – lista 2023

Aktualnie w Polsce licencję na organizowanie zakładów bukmacherskich online posiada aż 19 bukmacherów:

BukmacherNumer zezwoleniaData otrzymania zezwolenia
FortunaSC/12/7251/10/WKC/11-12/556523.01.2012
TotolotekAG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD6148520.06.2013
LV BetPS4.6831.9.2016.EQK13.05.2016
STSSC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/1221.02.2012
ForBetPS4.6831.10.201604.05.2016
TotalbetPS4.6831.15.201722.03.2018
EtotoAG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/1728.11.2014
FuksiarzPS4.6831.1.2020 09.12.2020
BetclicPS4.6831.11.201726.09.20018
SuperbetPS4.6831.4.201718.10.2019
PZBukPS4.6831.26.201728.06.2018
BetfanPS4.6831.3.201829.10.2018
BetcrisPS4.6831.1.201919.12.2029
BetXPS4.6835.164.201929.05.2020
eWinnerPS4.6831.29.201730.10.2018
BettersPS4.6831.7.202016.04.2021
NobleBetPS4.6831.28.201703.01.2019
BestBetPS4.6831.5.201814.05.2019
TRAF – Zakłady wzajemnePS4.6831.3.201830.11.2018

Dokonując rejestracji na stronie jednego z wyżej wymienionych bukmacherów masz pewność, że grasz w 100% legalnie. Wybór jest naprawdę szeroki, więc jest w czym przebierać. Weź pod uwagę jedynie fakt, że gra u bukmacherów, którzy nie posiadają zezwolenia Ministerstwa Finansów jest w Polsce zabroniona i grożą za nią konsekwencje prawne.

W jaki sposób sprawdzić czy bukmacher online jest legalny?

Bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce

Możliwości sprawdzenia legalności bukmachera jest kilka. Polecamy jednak sposób, który jest najpewniejszy. Wejdź na stronę Ministerstwa Finansów RP i sprawdź status konkretnego zakładu bukmacherskiego. Dodatkowo każdy legalnie działający bukmacher jest objęty zakresem ustawy hazardowej. Co oznacza, że nie powinien się on znaleźć w Rejestrze Domen Służących Do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Istotne jest także sprawdzenie adresu URL strony. Jeśli w adresie nie znajdzie się końcówka „.pl” można podejrzewać, że jest to firma, która nie posiada zezwolenia Ministerstw Finansów. Dlaczego? Ponieważ, na zakłady bukmacherskie nakładany jest obowiązek posiadania witryny właśnie z końcówką „.pl”.

Rejestracja konta u legalnych bukmacherów

Rejestracja konta u legalnego bukmachera jest dość prosta, jednak wymaga poświęcenia chwili czasu. Bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce będą od Ciebie wymagać skanu lub wyraźnego zdjęcia dokumentu, który potwierdzi Twoją tożsamość. Może to być dowód osobisty lub paszport. Poza tym, będziesz także zobowiązany do wypełnienia formularza danymi z dokumentu tożsamości oraz podania numeru swojego konta bankowego.

Jeśli nie chcesz przechodzić przez nieco dłuższy proces rejestracji, możesz dokonać jej skróconej wersji. Wtedy nie będzie od Ciebie wymagane przesłanie skanu/zdjęcia dowodu, ani podania numeru konta. Konieczne będzie podanie jedynie kilku danych i będziesz mógł obstawić swój pierwszy zakład. Zwróć jednak uwagę na to, czy dokonując krótszej rejestracji otrzymasz wszystkie możliwe bonusy na start. 

Który bukmacher internetowy jest najlepszy?

Z racji tego, że w Polsce legalnie działa aż 19 bukmacherów ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który jest najlepszy. Z pewnością przy wyborze powinniśmy się kierować bonusami na start jakie bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce oferują. Ze względu na to, że każdy bukmacher chce przyciągnąć jak największą ilość nowych graczy, stosują odmienne polityki bonusowe. Przede wszystkim weź pod uwagę swoje bonusowe priorytety i zastanów się na czym zależy Ci najbardziej:

  • Darmowy zakład
  • Zakład bez wpłacania depozytu
  • Czy zakład bez ryzyka (tzw. cashback)

Jeśli już podejmiesz decyzję, wtedy łatwiej będzie Ci wybrać najlepszego bukmachera.

FAQ

U których bukmacherów mogę grać legalnie?

Na ten moment w Polsce legalnie można grać w aż 19 zakładach bukmacherskich. Należą do nich: Fortuna, Totolotek, LV Bet, STS, ForBet, Totalbet, Etoto, Fuksiarz, Betclic, Superbet, PZBuk, Betfan, Betcris, BetX, eWinner, Betters, NobleBet, BestBet oraz TRAF – Zakłady Wzajemne.

Który legalny bukmacher jest najlepszy?

Przy tak dużym wyborze legalnych zakładów bukmacherskich ciężko jest wybrać tylko jednego. Wynika to też z faktu, że każdy ma do zaoferowania bonus w innej formie i kwocie. Dlatego najlepiej jest założyć konto u kilku legalnych bukmacherów i porównać, który ma do zaoferowania więcej.

Jak mogę sprawdzić czy bukmacherzy zarejestrowani w Polsce są legalni?

Przede wszystkim dokonasz tego wchodząc na stronę Ministerstwa Finansów RP i sprawdzając status wybranego przez Ciebie zakładu bukmacherskiego. Dodatkowo możesz upewnić się o legalności bukmachera, sprawdzając jego adres URL. Jeśli znajduje się w nim końcówka „pl” oznacza to, że najprawdopodobniej jest to firma, która posiada licencję. Jeśli tej końcówki jednak brak, można podejrzewać, że bukmacher nie jest legalny w Polsce.

Dodaj komentarz

8 × = 8